Movies Leto s kovbojem poster

Leto s kovbojem

1976

7.2
351

Director Ivo Novak

21 июля 1977 / 90 min. / 01:30

Leto s kovbojem movie cast, crew and synopsis. Find out the exact Leto s kovbojem 1976 film release date and the full information about its cast and crew. New high quality Leto s kovbojem pictures behind the scenes. Best photos from the set can be used as HD wallpapers! Buy movie on DVD or watch it in theatre. If you have already watched Leto s kovbojem please rate it and leave your review!

Leto s kovbojem - TRAILER AND SYNOPSIS

Hlavními postavami je mladá psycholožka Doubravka a vesnický mladík Honza Macháček. On je traktorista, který při ztřeštěné sázce dočasně přišel o řidičský průkaz, takže teď pase družstevní stádo krav, ona je na chatě se svým chlapcem Bobou, který nepříliš úspěšně studuje medicínu a právě se připravuje na opravné zkoušky. Honzova bezprostřednost, optimismus a přístup k životu i práci ostře kontrastuje se sobeckým, slabošským a nevyrovnaným Bobou a Doubravka si stále víc uvědomuje, že její cit k Bobovi zmizel a doopravdy má vlastně ráda Honzu. Otázkou je, jak se na takovou partii bude dívat její poněkud konzervativní rodina.
http://filmy.moviesaz.org/video/284402-leto-s-kovboem/
Your rating:
10
Votes: 1 votes
Share the movie Leto s kovbojem:

Leto s kovbojem - IMAGES

  • Leto s kovbojem picture behind the scenes.
  • Leto s kovbojem
  • Leto s kovbojem
If you like movies of director Ivo Novak and such genres like comedy then you should watch Leto s kovbojem in the cinema or buy DVD! If the premiere of this movie has already taken place and you have watched it please rate the film and leave your review to help other users. Here you will find latest Leto s kovbojem photos and posters of the actors like Daniela Kolarova, Jaromir Hanzlik, Oldrich Vizner, Jiri Pleskot, Libuse Svormova, Dana Medricka, Marie Rosulkova, Bohus Zahorsky, Kveta Fialova, Slavka Budinova behind the scenes. Nice bonus is the ability to download these high quality images as Leto s kovbojem desktop wallpapers. Free foto gallery for PC and mobile Android, iPhone and iPad is regularly updated with new backgrounds in HD quality and high resolution: 1080p, 1280x1024, 1920x1080 and other widescreen resolutions!
Scroll up